50
50

דיקור סיני

דיקור סיני
דיקור (אקופונקטורה) הינו שיטת טיפול עתיקה בת אלפי שנים. המחטים העתיקות הראשונות שהתגלו בממצאים ארכיאולוגיים לא היו כלל מחטים. הן היו אבנים מושחזות שנעשה בהן שימוש רפואי. לאחר מכן הוחלפו האבנים במתכות שונות כגון ברונזה, כסף וזהב. הן היו מחטים רב פעמיות ועברו ממטופל למטופל. כיום, כלי הטיפול העיקרי בדיקור הוא מחטים דקיקות, חד פעמיות וסטריליות. הדיקור אינו כואב ומתבצע באזורים שונים בגוף; ידיים, רגליים, בטן, גב, ראש, פנים.
 
בעת הטיפול בדיקור המטופל יכול לחוש שינוי עדיין המתחולל בגופו; זרימה עדינה, נימול או הרדמות של אזור מסוים בגוף ועוד מגוון תחושות נוספות. בראייה מערבית, ניתן לדמות את הדיקור להולכת זרם חשמלי עדין בגוף. נקודות הדיקור פזורות על פני כל חלקי הגוף, על גבי מרדיאנים המצטלבים בינם לבין עצמם ובינם לבין מערכות פנימיות בגוף כגון: מערכת הנשימה, מערכת העיכול ודרכי השתן. המרדיאנים משתרגים אחד בשני ומקיפים את כל חלקי הגוף. מיקומי הנקודות אינם אקראיים. לכל נקודה יש שם סיני ייחודי ותפקיד יעודי לפי המרידיאן עליו היא ממוקמת ובתוך ההקשר הרחב שלה עם שאר מערכות הגוף.
 
הדיקור נועד להקל על כאבים ולסייע בטיפול במחלות. הדבר דומה לעבודות אינסטלציה; כשם שהאינסטלאטור פותח סתימות בצינורות המים והביוב על מנת לאפשר זרימה חלקה וחופשית של מים, כך גם בטיפול בדיקור. הטיפול נועד לפתוח חסימות או הצטברויות שתוקעות את הצ'י והדםבתעלות האנרגיה. דיקור נקודה מסוימת מפעיל תגובת שרשרת בגוף ומשפר זרימת הצ'י והדם במרידיאנים. זרימה חלקה וחופשיות משפרת את תפקודו הכללי של הגוף הן מבחינה פיסית והן מבחינה נפשית. למעשה, הדיקור מאפשר לגוף לרפא ולחזק את עצמו.
 
מתי כדאי לטפל באמצעות דיקור?
דיקור נועד לטפל במגוון רחב של מצבים ביניהם:
  • מצבים פנימיים- כאבי ראש ומיגרנות, קשיים במערכת העיכול, קשים במערכת הנשימה, בעיות גניקולוגיות, תופעות גיל המעבר, התקררויות מרובות, סינוסיטיס, עייפות, קשיי שינה, אלרגיות, דלקות בדרכי השתן.
  • מגוון מצבים אורטופדיים ובעיות כאב- כאבי גב כרוניים, תפיסות צוואר-שכמות, דלקות ובעיות מפרקים, שיקום לאחר תאונה .
  • מצבים נפשיים- מתח, לחץ, חרדה, אי שקט.
  • שיפור אורח חיים – שיפור ההרגשה הכללית, מניעת מחלות ותחזוקה שוטפת של הגוף.